KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204146
nr 1420 4146
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Signerad. Signerad. Olja på pannå, 38x46, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:46:19
350 kr
450 kr
450 kr